Údržba a provoz pneumatik Barum

Poradíme Vám, jak zacházet s našimi pneumatikami díky čemuž můžete prodloužit jejich životnost o několik měsíců a roků. Čtěte dále a dozvíte se více....

 

Péče o pneumatiky

Pokud nezaléváme květinu, uschne, pokud se dobře nestaráme o pneumatiky, rychleji se znehodnotí. I pneumatiky, stejně jako vše ostatní, potřebují naši péči, a to jak v době, kdy nám plnohodnotně slouží nazuty na kola našich vozů, i v čase, kdy odpočívají v šeru garáží.

Jak se o pneumatiky starat?

Pokud se spolehneme na to, že jsme nedávno kontrolovali tlak a všechno bylo v pořádku, je to špatně. Tlak v pneumatikách bychom měli ideálně kontrolovat každých čtrnáct dnů a navíc pokaždé před dlouhou jízdou. Jak se říká, jistota je jistota.

Máme-li pocit, že geometrie podvozku není v pořádku, neváhejme a postarejme se o nápravu. Nevyvážená kola totiž likvidují pneumatiky velmi rychle a velmi spolehlivě.

Co pneumatikám neprospívá

Pneumatikám, ať už zimním tak i letním, neprospívá příliš razantní styl jízdy. Pokud na křižovatce prudce zastavíme a ještě rychleji pak vystartujeme, nejenže se nám zvyšuje spotřeba, ale radost z našeho stylu jízdy nemají ani přehřívající se pneumatiky.

 Skladování pneumatik

Je rozdíl, skladujeme-li pneumatiky na ráfku nebo bez něj. Pokud chceme uložit pneumatiky i s ráfkem, můžeme jim ponechat jejich běžné nahuštění a pak je položit na sebe nebo pověsit. Nedávejme je na stojato vedle sebe, protože vzhledem k váze ráfku by se mohly deformovat.

Postavit vedle sebe ale můžeme pneumatiky bez ráfku, těm naopak neprospívá vrstvení na sebe ani zavěšování.

 

Partnerem této stránky jsou internetové obchody pneu-kvalitne.cz a  pneu-kvalitne.sk. Kvalitní zimní pneuelektrony a autobaterie za nejnižší ceny.

letní pneu