Letní pneu Barum

Nevíte, jak si správně vybrat vhodné letní pneu pro Váš vůz? Pak jste tu správně, poradíme Vám! Využijte jeden z našich kontaktů, rádi Vám sdělíme všechny možnosti a můžeme pro Vás přímo vybrat vhodné letní pneu z našeho e-shopu.

 

Letní pneumatiky Barum

Jako k létu patří pláže, slunce, opalování nebo báječné koupele ve vyhřátých rybnících, patří k němu i letní pneumatiky. Pneumatiky nejsou rozdělovány na letní a zimní proto, abychom si my řidiči museli pořizovat dvojnásobné množství pneumatik. Použití letních pneumatik v období od jara do podzimu, tedy v době, kdy nemrzne a vozovky nemění vlivem mrazu své vlastnosti, má hluboké opodstatnění.

 

 Je zakázané používání zimních pneumatik v létě?

Aby bylo úplně jasno, zakázané používání zimních pneumatik v létě určitě není, už proto, že používání zimních pneumatik na letním povrchu není zdaleka tak nebezpečné, jako když chceme ušetřit a i v zimě používáme letní pneumatiky. Přesto není jízda na zimních pneumatikách v létě doporučována.

 

Proč nemáme v létě používat zimní pneumatiky?

Důvodů je hned několik. Pokud si myslíme, že používáním zimních pneumatik pro celoroční provoz ušetříme, hluboce se mýlíme. Zimní pneumatiky bývají vyrobeny z měkčího plastu než ty letní, takže se na suchých letních nezasněžených a nezamrzlých vozovkách rychleji opotřebovávají.  Navíc jsou hlučnější a vůz má vyšší spotřebu.

 Letní pneumatiky Barum

Majitelé osobních vozů si mohou vybrat mezi několika typy letních pneumatik. Každý typ je v něčem jiný, ale obecně platí, že ať už se jedná o Bravuris, Bravuris 3, Brillantis nebo Brillantis 2, vždy jde o špičkové pneumatiky, které své majitele potěší životností i bezpečností.

 

 

Partnerem této stránky jsou internetové obchody pneu-kvalitne.cz a  pneu-kvalitne.sk. Kvalitní zimní pneuelektrony a autobaterie za nejnižší ceny.

letní pneu